تازه ها

سه شنبه 6 شهريور 1397-9:59 کد خبر:37212

با حضور استاندار صورت گرفت:

افتتاح 51 هزار متر اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی در مازندران

انعکاس شمال - همزمان با چهارمین روز از هفته دولت 51 هزار متر اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی در سطح استان مازندران به صورت نمادین در ساری افتتاح شد.


به گزارش انعکاس شمال به نقل ازشرکت آبفاشهری مازندران، مهندس اسلامی استاندار مازندران در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش کارکنان این شرکت در تامین و تویع آب شرب گفت: مردم این استان شایسته آب گوارا  و سالم برای شرب هستند.

استاندار مازندران، در بخش دیگری از سخنانش به برخورداری 13 درصدی مردم استان از طرحهای فاضلاب اشاره و تصریح کرد: با اجرای طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب در مازندران این عقب ماندگی جبران می شود.

مهندس اسلامی با بیان اینکه اجرای این طرحها به سلامت مردم نیز کمک می کند خاطرنشان کرد: امید می رود تا سال 1400 شاهد توسعه و گسترش در بخش آب  وفاضلاب شهری و روستایی باشیم.

وی با اشاره به کمبود منابع مالی در کشور افزود: برای جبران عقب ماندگی استان باید حرکت جهادی صورت گیرد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران نیز در سخنانی  به افتتاح 51 هزار متر اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی در سطح استان از ابتدای سال 97 تا کنون اشاره و تصریح کرد: به منظور تامین آب شرب سالم و بهداشتی و کاهش هدر رفت آب30 هزارمتر توسعه و 21 هزار متر اصلاح شبکه در اقطار 63 تا 300 میلی متری در سطح استان انجام شد.

مهندس ذاکری، اعتبار صرف شده برای اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی را 86 میلیارد ریال دانست و افزود: بیش از 10 هزار خانوار از مزایای این طرحها بهره مند شدند.

مدیر امور آبفاشهری ساری در این مراسم با بیان اینکه 12 کیلومتر خطوط اصلی آبرسانی در سطح این شهر افتتاح شد، گفت: این طرح با هدف افزایش تامین آب مناطقی که با افت فشار آب مواجه اند با استفاده از  ظرفیت تصفیه خانه آب سلیم بهرامی،  اجرایی شد.

بهزاد برارزاده جمعیت برخوردار از این طرح را  15 هزار خانوار عنوان کرد و ادامه داد: برای اجرای این طرح 180 میلیارد ریال اعتبار صرف شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش، به  بهره برداری از طرح آبرسانی در شهر کیاسر با هدف افزایش کیفی آب استحصالی از منابع تامین با حذف آلاینده ها خبر داد و گفت: در این طرح ایستگاه پمپاژ و ایستگاه تزریق آب نمک احداث و سه عدد فیلتر شنی ، سیستم گندزدا به روش آب ژاول و برج هوادهی نصب شد.

مدیر امور آبفاشهری ساری، با بیان اینکه عملیات اجرایی این طرح از سال گذشته با اعتبار 3میلیارد و 500 میلیون ریال آغاز شد، افزود: یکهزار خانوار از این طرح بهره مند می شوند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :