تازه ها

دوشنبه 5 شهريور 1397-13:56 کد خبر:37209

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار؛

برندسازی محصولات تولیدی مازندران، راهکار حل مشکل بیکاری است

انعکاس شمال - احمد حسین زادگان، در سومین روز از هفته دولت در بهره برداری از چند طرح در قائم شهر، بر ضرورت تخصص گرایی و برندسازی محصولات تولیدی استان تاکید کرد و گفت: برندسازی محصولات تولیدی استان راهکار حل مشکل بیکاری و رونق دادن به اقتصاد مازندران است. ‎


انعکاس شمال: احمد حسین زادگان در مراسم بهره برداری از چند طرح تولیدی در قائمشهر، افزود: برندسازی تولیدات سبب افزایش فروش و اعتماد مشتریان می شود که افزایش تولید را به دنبال خود می آورد و ایجاد شغل می کند.

وی گفت: همچنین برندسازی محصولات بویژه در بخش کشاورزی با ظرفیتی که مازندران دارد می تواند وضعیت معیشتی مردم را متحول کرده و اشتغال پایدار در روستاها ایجاد کند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار، گام نخست در برندسازی را ورود تخصصی به مسیر تولید دانست و تاکید کرد: یکی از ضعف ها و مشکلات ما در بخش تولیدی در سال های گذشته این بوده که افراد بدون توجه به تخصصشان و بدون این که آگاهی لازم از چرخه تولید محصولات اعم از کشاورزی و صنعتی داشته باشند، وارد کار شدند و به نتایج پیش بینی شده نرسیدند و در کار خود شکست خوردند.

وی افزود: ورود نادرست به تولید سبب شده تا یک عده به نام تولید تسهیلات ارزان قیمت دریافت کنند ولی نه تولیدی ایجاد کردند و نه توانستند اشتغالی برای جوانان رقم بزنند.

معاون استاندار مازندران وظیفه دستگاههای نظارتی و اجرایی را در تشخیص سرمایه گذار واقعی مهم توصیف کرد و گفت: همه باید احساس مسئولیت کنیم و اجازه ندهیم افراد ناوارد، ناآگاه و سودجو به بهانه تولید و ایجاد اشتغال به بیت المال دستبرد بزنند.

 

وی با تاکید بر این که ظرفیت سازی و برندسازی محصولات تولیدی باید در اولویت مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی و تولیدگران بخش های مختلف کشاورزی باشد، افزود: محصولی که تبدیل به برند شود، راهش را برای صادرات هم باز می کند و برای تولید کننده و استان ارزش افزوده می آورد.

حسین زادگان گفت: به اعتراف تمامی کارشناسان، مدیران و تولید کنندگان، بسیاری از حوزه های تولیدی مازندران دارای توانمندی های بسیار بالایی برای برندسازی هستند که در صورت توجه به آن می توان بازار کشورهای حاشیه دریای خزر، آسیای میانه و حوزه خلیج فارس را در اختیار گرفت.

وی افزود: هم اکنون برای بسیاری از محصولات کشاورزی مازندران از جمله برنج ، مرکبات و دیگر محصولات باغی و گلخانه ای، لبنیات و تولیدات برخی واحدهای صنعتی استان ظرفیت سازی های خوبی شده و با ایجاد شهرک های صنفی برای این بخش ها در استان که در حال شکل گیری است، می توان محصولات استان را با برند در مقیاس فرامنطقه ای صادر کرد.

افتتاح ساختمان اداری راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان با اعتباری بالغ بر ۴۰میلیارد ریال از جمله این طرح ها بوده است.

بهره برداری از واحد صنعتی تولید نان حجیم، نیمه حجیم و مسطح با اعتباری بالغ بر ۱۲‌ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از دیگر طرح های افتتاحی با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار بوده است.

هم چنین با حضور معاون استاندار، دو مسکن معلولین تحت پوشش بهزیستی با اعتبار ۲۸۰ میلیون ریال از محل تسهیلات بلاعوض و کم بهره در این روز افتتاح شد.

شایان ذکر است با حضور حسین زادگان، همایش شهید رجایی و مراسم تجلیل از کارکنان و مدیران نمونه دستگاه های اجرایی در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :