تازه ها

شنبه 13 مرداد 1397-12:16 کد خبر:37178

با حضور نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار و معاون متوسطه مازندران برگزار شد:

آیین اختتامیه شانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران در بابلسر

انعکاس شمال - با حضور نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار و معاون متوسطه مازندران آیین اختتامیه شانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران در بابلسر برگزار شد.


انعکاس شمال، سرویس اجتماعی: معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران در اختتامیه شانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران با اشاره به اینکه عامل اصلی و اساسی در تغییر خوب گوش کردن است اظهار کرد: اگر در سال ۹۰ مسئولان وقت درست عمل می کردند، امروز آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین به این چالش ها گرفتار نمی شد.

"اسفندیار نظری" بزرگترین چالش سند تحول بنیادین را صدای خاموش معلمان دانست و افزود: کلید واژه سند تحول بنیادین ایجاد فرصت و موقعیت های یادگیری است و بایستی دانش آموز را به گوش دادن و سوال کردن به چیستی،چرایی،چگونگی وادار کرد و اگر این اتفاق بیفتد قطعا ما می توانیم دانشمندان و ریاضی دانان آینده را در کشور تربیت کنیم .

نظری در ادامه افزود: جهت رفع مشکلات هدایت تحصیلی اگر به جای رشته های ریاضی و علوم تحربی رشته جدیدی را  تحت عنوان علوم پایه معرفی شود تا حد زیادی می تواند کمک کننده باشد .

وی در ادامه با اشاره به اینکه پیام این کنفرانس ریاضی لذت بخش بودن ریاضی است، که به تمرکز و برنامه ریزی نیاز دارد،تصریح کرد: هر کشوری که به ریاضی اهمیت می دهد برنامه ریزی صحیح تر و منطقی تر را فکر خواهد کرد .

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران ریاضیات را پیش آهنگ دانشگاه دانست و افزود:  هر کسی بخواهد درست بیندیشد و بهتر فکر کند ناگزیر است که با ریاضیات آشنا شود.

نظری با بیان اینکه علم ریاضی نیازمند آموزش صحیح ریاضی که همان آموزش  همه علوم است خاطر نشان کرد: کشورهای صنعتی ۵ درصد تولید ناخالص ملی خود را به پژوهش اختصاص می دهند که متاسفانه در ایران  هنوز نیم درصد است و ابراز امیدواری کرد که با مولفه ها موجود یک جامعه هوشمند، یعنی ابزار های هوشمند و فرهنگ و آموزش خواهیم توانست جامعه توسعه یافته را در کشور ایجاد کنیم.

نظری با بیان اینکه جامعه توسعه یافته بارفتار علمی، فرهنگی و برخورد عقلانی مشکلات را رفع خواهند کرد تصریح کرد: ارتقا حرفه ای دانش معلمان و شیوه های موثر فرآیند یادگیری و توانمندی معلمان بسیار تاثیر گذار است.

وی توانمندی معلمان را در سه حیطه دانش حرفه ای، عمل حرفه ای و تعهد حرفه ای دانست وافزود: توانمند معلمان در سه حیطه مهارت دانش، دانش آموز و  مهارت زندگی دانش آموز و مهارت کسب و کار را به همراه خواهد داشت.

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه باید دانش آموزی که در رشته ریاضی کارآفرین باشد را تربیت کنیم اظهار کرد: نیاز جامعه به دانشی است که از آن  بهره وری خارج شود و اگر این اتفاق نیفتد ما به بالندگی نخواهیم رسید.

نظری با بیان اینکه سر گروه های آموزشی قلب تپنده آموزش هستند و باید رویکرد را تقویت کنیم تصریح کرد: امیدواریم ره توشه کنفرانس ریاضی توانمند سازی معلمان باشد، معلم با این کنفرانس ها و همایش ها زنده و بالنده خواهد شد و می تواند مشکلات آموزش و پرورش را برطرف کند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار نیز در این آیین گفت: همانگونه که ما خیام و دکتر حسابی داریم و به آنها افتخار می کنیم باید امروز نیز دانشمندانی تربیت کنیم که در آینده به آنها ببالیم.

"ولی الله نانواکناری" با اشاره به محاسن برگزاری چنین کنفرانس هایی اظهار داشت: این کنفرانس ها زمینه ساز بروز استعدادهای بزرگی است که می توانند در آینده جزو دانشمندان کشور باشند.

وی با بیان اینکه شرکت کنندگان در این کنفرانس بخشی از رشد و توسعه کشور را با تولید علم بر عهده دارند، افزود: انشالله روند کنفرانس های ریاضی هر ساله رو به پیشرفت باشد و بتوان از یافته های آن در بهبود نظام تعلیم و تربیت استفاده کرد.

رییس کمیته اجرایی شانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران نیز گفت: برای برگزاری هرچه بهتر کنفرانس آموزش ریاضی به طور شبانه روزی کار کردیم.

"احمد رضا مهاجری نژاد" اظهار داشت: علاوه بر 800 نفر که به این کنفرانس مقاله ارسال کردند، 300 نفر دیگر را نیز پذیرش کرده و سعی کردیم به نحو احسن از آنان استقبال و پذیرایی کنیم.

وی با بیان اینکه تیم علمی و اجرایی در این کنفرانس به طور شبانه روزی حتی تا پاسی از شب کار کردند، ادامه داد: تلاش مان این بود این کنفرانس از غنای علمی برخوردار باشد تا به نتایج خوبی در زمینه ریاضیات رسیده و از آن یافته ها در تعلیم و تربیت بهره مند شویم.

مهاجری نژاد با اشاره به گرایش پایین دانش آموزان به رشته ریاضی تصریح کرد: هدف عمده ما این بود بتوانیم راهکارهایی بیابیم تا دانش آموزان را در پروسه هدایت تحصیلی به ریاضی علاقه مند کرده و زیبایی های ریاضیات را به دانش آموزان نشان دهیم.

مدیر آموزش و پرورش بابلسر همچنین ابراز کرد: باید نتایج این کنفرانس عمومی شده و به اطلاع عموم مخاطبان فرهنگی و دانشگاهی برسد.

دبیر کمیته اجرایی این کنفرانس نیز گفت: از پایان کنفرانس پانزدهم تا امروز زمان کمی داشتیم اما با این حال تمام سعی مان را به عمل آوردیم تا کنفرانس شانزدهم به نحو احسن برگزار شود.

"حسن عظیمی" با بیان اینکه به علت استقبال بیش از حد از کنفرانس تا 30 تیرماه مهلت ارسال مقالات تمدید شد، افزود: انتظار این است در کنار تمامی تلاش ها و زحماتی که نخبگان جامعه در نگارش مقالات انجام دادند، نتایج و یافته های کنفرانس کاربردی شده و به کلاس های درس راه یابد.

وی تصریح کرد: این کنفرانس یافته های خوبی داشت که می تواند به درد کلاس های درس سراسر کشور خورده و تحول ایجاد کند. اگر می خواهیم دانش آموزان بیشتر به ریاضی علاقه مند شوند باید چنین کنفرانس هایی بیشتر و با حمایت کامل برگزار شود.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :