تازه ها

پنجشنبه 11 مرداد 1397-0:4 کد خبر:37173

فردوس قربانی، نماد موفق حضور بانوان در نظام شورایی

انعکاس شمال- فردوس قربانی را باید نمادی از یک بانوی موفق در مدیریت اجتماعی دانست وی علیرغم اینکه زن و دارای محدودیت های خاص و معمول بانوان در سطح کشور است اما از همه ظرفیت ها و استعدادهای خود برای خدمت به مردم ، شهر و شهرداری آمل استفاده کرده است.


 رشد شتابان شهر و شهرنشینی و گسترش مسائل و مشکلات زندگی شهری باعث شده تا نیاز به حضور فعالانه و تأثیرگذار بانوان در عرصه‌های مدیریت شهری بیش از پیش احساس شود.

 

به گزارش انعکاس شمال، بانوان همانطور که امور خانه را که مصداق کوچکی از امور شهری است، به راحتی مدیریت می‌کنند، می‌توانند در سطوح مختلف مدیریت شهری نقش و تأثیر چشمگیری داشته باشند. 

 

متأسفانه فضاهای عمومی شهرها براساس تقسیم کار سنتی میان بانوان و آقایان طراحی شده است و تغییر رویکردهای کلان برنامه‌ریزی شهری ضرورت دارد و به منظور حضور فعالانه بانوان در پست‌های اثرگذار در سطح محلی ازجمله شهرداری و شوراهای اسلامی شهرها،اعتماد بیشتری به توانمندی های بانوان در مدیریت شهرها شود.

 

فردوس قربانی می تواند مصداقی بارز بر ادعای این گزارش باشد ، مدیری جوان که در نظام شورایی توانست در طی این مدت حضور در پارلمان شهری آمل، نظر بسیاری از شهروندان آملی را به عملکرد خود جلب نماید.

 

وی که دارای تحصیلات عالیه بوده و برخلاف بسیاری از مدیران جوان و تازه به دوران رسیده در شهرهای بزرگ مازندران که نیامده، با جنجال های رسانه ای، فضاسازی های تخریبی و ناجوانمرانه و تنش های سیاسی و اجتماعی، به دنبال تصاحب مناصب استانی و حتی کشور اند، بی ادعا و تنها برای خدمت به مردم در این عرصه حضور دارد.

 

فردوس قربانی را باید نمادی از یک بانوی موفق در مدیریت اجتماعی دانست وی علیرغم اینکه زن و دارای محدودیت های خاص و معمول بانوان در سطح کشور است اما از همه ظرفیت ها و استعدادهای خود برای خدمت به مردم ، شهر و شهرداری آمل استفاده کرده است.

 

نگاه تعاملی وی به ایجاد مناسبات سازنده با سایر اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری نشان می دهد که واگذاری بسیاری از مسئولیت های شهری به بانوانی همچون وی می تواند دستاوردهای شایانی را برای تعالی شهر و شهرداری ها به دنبال داشته باشد.

به هر سو حجم گسترده ای از جمعیت شهر آمل را بانوان تشکیل می دهند و این حق آنهاست که یک بانوی تحصیلکرده همچون فردوس قربانی بتواند در پارلمان شهری به دور از هرگونه تعصبات جنسیتی، ظرفیت های بالقوه ی آنها را در توسعه شهری به منحصه ظهور بگذارد.

 

این گزارش حاکیست، باید توجه داشت بحث حضور بانوان در عرصه‌های مؤثر ازجمله شهرداری‌ها و عضویتشان در شوراهای اسلامی شهرهای کشورمان و خاصه این گزارش حضور فردوس قربانی در شورای شهر آمل ، دفاع صرف از توانمندی و قابلیت‌های جامعه بانوان نیست؛ بلکه دفاع و پشتیبانی از مشارکت تکثرگرایانه و شایسته‌سالارانه به‌عنوان رویکردی دموکراتیک برای دستیابی به هدفی جمعی است. 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :