تازه ها

يکشنبه 7 مرداد 1397-23:21 کد خبر:37164

19 مرگ ناشی از حوادث کار در سه ماهه سالجاری

انعکاس شمال- مدير كل پزشكي قانوني استان مازندران گفت :سه ماهه سالجاری تعداد 19 نفر بر اثر حوادث كار در استان جان خود را از دست دادند(همگی مرد)،كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 32 درصد کاهش داشت.


مدير كل پزشكي قانوني استان مازندران گفت :سه ماهه سالجاری تعداد 19 نفر بر اثر حوادث كار در استان جان خود را از دست دادند(همگی مرد)،كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 32 درصد کاهش داشت.


به گزارش انعکاس شمال به نقل از  روابط عمومي پزشكي قانوني مازندران ،دكتر علي عباسي تصريح كرد :بر اساس آمارهاي مراکز پزشكي قانوني استان در سه ماهه سالجاری به ترتیب شهرستان آمل با 5 مورد و ساری با 3 مورد بیشترین و شهرستان جویبار با يك مورد فوتي،‌ كمترين موارد مرگ ناشي از حوادث كار را داشتند.


وي تصریح کرد: بر اساس اين گزارش عمده دلايل مرگ افراد در حوادث كار سه ماهه سالجاری مربوط به سقوط از بلندي با 8 نفر و پس از آن برق گرفنگی با 6 مورد ، سایر موارد با 4 و جسم سخت با یک مورد در رتبه بعدی قرار دادند.
به تفکیک ماه
بر اساس تفکیک ماه اردیبهشت با 9 ، خرداد و فروردین هر کدام با 5 مورد آمار فوتی در آن به ثبت رسید.
وضعیت تاهل و ملیت
عباسی با بیان اینکه همگی این 19 فوتی متاهل هستند گفت: تعداد 17 از فوت شدگان حوادث کار در سه ماه سالجاری ایرانی و ما بقی دارای ملیت غیر ایرانی هستند.
افزایش 23 درصدی مصدومین حوادث کار


عضو شورای قضایی استان گفت : تعداد 219 نفر در اثر حادثه کار به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 23 درصد افرایش داشت.
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اينكه بيشترين حوادث ناشي از كار در بخش ساختمان ميباشد گفت:ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ايمني در كار ، رعايت استاندارد ها و قوانين مربوطه ، آموزش و ايجاد نظام اطلاع رساني و عبرت از حوادثي كه اتفاق افتاده را از مهمترين راهكارها در راستاي كاهش حوادث ناشي از كار دانست.


لازم به ذکر است مطابق تعاریف سازمان پزشکی قانونی ، مصدومیت ناشی از حادثه کار به آثار ناشی از صدمات فیزیکی ، شیمیایی ، مکانیکی و روانی به دنبال کار گفته می شود و لزوما نیازی به وجود رابطه کارگر و کارفرما برای مصدوم نیست.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :