تازه ها

جمعه 31 فروردين 1397-15:2 کد خبر:31814

فاطمه سیفی

مردم را نامحرم ندانید!


پایه و اساس کارهای شهرداری بر شعار و تبلیغات بنا شده است. شهرداری و مجموعه تحت امرش بگونه ای در باره اقدامات خود سخن می گویند که انگار با هزینه شخصی برای شهر و شهروندان کار کرده اند و تمام مردم ساری باید دست به سینه در برابرشان ایستاده و به احترامشان باید کلاه از سر بردارند.طوری از تلاش هایشان حرف می زنند که گویی بی هیچ چشم داشت مالی و تنها برای رضای خدا و خوشامد خلق خدا شب و روزشان را به خدمت گذاری معطوف داشته اند!کیست که نداند در شهرداری چه پول هایی به عناوین مختلف از مردم همین شهر دریافت می شود و هیچ وقت میزان و هزینه کردش در هیچ جایی اعلام نمی شود. شهرداری ساری شاید به جرات امروز مبهم ترین صورت حساب مالی را در میان تمام دستگاههای اجرایی استان دارد. بی اغراق باید گفت که هزینه کرد های ساختگی در شهرداری چنان افسار گسیخته است که هر شهروندی در باره آن صحبت می کند. دیگر از توانمندی مدیران شهرداری و حامیانشان گفته ای به میان نمی آید.

امپراتوری شهرداری در پایان راه است. زنجیرهای اتحاد میان شهرداری و حامیانشان کم کم از هم گسسته شده  و در حال فرو ریختن است. منتقدان عملکردشهرداری که روزی از طرح کوچکترین نقد بر عملکرد آنها واهمه داشتند، حالا جلسات شورای شهر را به میدانی برای مخالف خوانی علیه او تبدیل کرده اند. منتخبان مردم ساری می دانند که این تشت بر زمین افتاده و به زودی صدایش خیلی ها را متوجه عمق فاجعه خواهد کرد. به نظر می رسد به زودی درباره اتفاقات درون شهرداری خبرهای جالبی به بیرون مخابره خواهد شد. به هر صورت این روزها شهرداری با چالش بزرگی به نام اعلام صورت حساب های مالی اش روبرو شده است. صورت حساب هایی که همواره در پس ابرهای نامحرم خواندن مردم و شهروندان ناگفته باقی مانده است.

نگاه دوم:

فراهم نبودن زیر ساخت های لازم از قبیل فقدان نیروی مجرب کارشناسی وسیستم اطلاعاتی منسجم وکارآمد ، ضعف سیستم اجرایی وبرنامه ریزی، از هم گسیختگی عوامل برنامه ریزی، طرح ریزی وبودجه ریزی یا به تعبیری ، عدم ارتباط برنامه های کلان ، بخشی ومنطقه ای و ارزیابی طرحها، عدم تعهد والتزام عملی لازم وکافی در تهیه واجرای برنامه های مناسب توسعه را می توان از موانع اساسی تاخیرات در پروژههای شهرداری ها برشمرد .

هر چند عدم تخصیص بودجه کافی علت اصلی افزایش مدت اجرای پروژهها قلمداد میگردد لیکن عملکرد نا مناسب مدیریت این پروژه ها که خود ناشی از عدم شناخت از نظام های فنی و اجرایی طرح های عمرانی و برنامه ریزی و کنترل پروژه است اما شهرداری های بزرگ و بنابر دیدگاه نگارنده پیرامون عملکرد شهرداری ساری، مدیران این مجموعه که لااقل به تعبیر خودشان ، از کارآمدی لازم در خصوص برنامه ریزی، اجرا و بهره برداری از پروژه ها برخودارند، در این مهم بس ناکام بوده اند.

با نگاهی به پروژه های بزرگ عمرانی شهر ساری همچون بوستان ولایت می توان دریافت که بسیاری از ادعاهای مدیران شهرداری در حوزه افتتاح پروژه ها بیشتر پوشش تبلیغاتی و سیاسی دارد تا واقعیت های عملی و بر این اساس باید پذیرفت که از میزان اعتماد و محبوبیت مورد ادعای آقایان در شهر بسیار کاسته شود.

برای تصدیق بیشتر این دیدگاه شما مخاطب گرانمایه را یاد روزی می اندازیم که ورودی بلوار داراب ساری ، روزشمار اجرای پروژه بوستان ملل به تصویر درآمده بود اما براستی چه شد که حتی بعد از چند سال، این پروژه باصطلاح گردشگری تنها در یک فاز آنهم صرفا برای پیاده روی مردم نه بیشتر مورد بهره برداری قرار گرفته است؟!

اعتقاد بر این است شهرداری ساری‌ می‌بایست از لحاظ درآمدی به‌عنوان سازمانی خودکفا انجام وظیفه کند اما به دلیل نبود ثباتِ میزان درآمدهای این نهاد که وابستگی محض به درآمدهای کاذب همچون جرائم ماده صد و عوارض نوسازی با چندین برابر تعرفه معقول و یا اخذ بودجه های ملی که نمی توان آن را در ردیف بودجه شهرداری ساری به عنوان درآمد قرار داد پیش‌بینی تحقق منابع مالی پروژه‌ها را در مقایسه با پیشرفت برنامه‌ای پروژه‌ها با مشکلات جدی مواجه ساخته است.

در نگاهی دیگر به این موضوع، اظهارات ضد و نقیص اعضای شورای شهر نیز تأمل برانگیز است در اظهارات یکی از اعضای شورای شهر ساری سخن از نبود پروژه در شهرداری و یا عدم پیشرفت پروژه ها یاد می شود اما عضوی دیگر این موضوع را تکذیب می کند که این دوگانگی دیدگاهها را باید خطری جدی برای منافع شهر و مردم ساری دانست.

به هر حال با نگاهی به اجرای پروژه بوستان ولایت، چالش دیگری که باعث تأخیر در آن شده را ضعف مفرط مدیران شهر در رعایت قوانین اجرایی آن باید دانست که در حرکتی بحث برانگیز تخلفی اشکار در کاربری فضای سبز آن صورت داده و با ساخت چندین ابنیه، خطری بزرگ را متوجه اموال و اعتبارات شهری کرده بودند و تا چندی پیش حتی بحث شکایت دستگاههای قضایی و ورود سازمان بازرسی به این پروژه مطرح بود که سخن از تخریب ابنیه و محکومیت برخی مدیران نیز به میان آمده بود که این موضوع نیز یکی از چالش های جنجال برانگیز پروژه های شهرداری بوده و باعث تأخیر در اجرا و افتتاح آن گردید و این تأخیر خود به خود باعث خسارات مالی و اجتماعی بسیاری به مردم ساری شد.

هرچند باید این موضوع را نیز مورد توجه قرار داد که یکی از دلایل کندی و کم توجهی به روند اجرایی پروژه ها را می توان در بینش سیاسی مدیران نیز جستجو کرد چرا که لااقل تا یک سال آینده سخن از انتخابات مطرح نیست و دیگر مدیران شهر برای مقاصد سیاسی نیاز به این ندارند که دستور اجرای پروژه های عمرانی به صورت شبانه روزی برای جلب آرای مردمی را صادر کنند و زحمات شبانه روزی مدیران تلاشگر شهر را به حساب خود منظور و برچسب معجزه گر و منجی بر خود بچسپانند به همین دلیل کمی هم ما به این مدیران حق می دهیم که امروز را در لوای بی خیالی سیرکنند و دورخیز آنها ، پرتاب از سکوی شهرداری به مدارج بالاتر باشد حال آنکه فراموش می کنند این شهرداری ساری و پرسنل خدوم آن بود که به جایگاه آنها عزت و بزرگی بخشید ...

در جمع بندی این نوشتار باید توجه داشت به‌دلیل بلوغ پایین نظام مدیریت پروژه در شهرداری‌ ساری، فرایندهایی استاندارد جهت مدیریت مؤثر پروژه‌ها و طرح‌های شهرداری‌ وجود نداشته است.

 پروژه‌ها و طرح‌های این دستگاه اجرایی عمدتاً در قالب یک رویۀ واحد اجرا و مدیریت می‌شوند وهمچنین هیچ رویکرد مدیریتی نسبت ‌به شناسایی و هم‌سوسازی فرایندهای پروژه‌ها و طرح‌ها در نظام برنامه‌ریزی پروژه‌ها و طرح‌ها لحاظ نمی شود که امید است مدیران شهری ساری در شهرداری و شورای شهر در این خصوص نگاهی تخصصی تر اعمال تا بیش از این شاهد هدررفت منابع درآمدی صرف هیچ و پوچ نباشیم...

فاطمه سیفی - مدیر مسئول هارش خبر

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :